Рибалка-UA

Хороший сайт про справжню рибалку

Корисні поради рибалкам - 1

Коли підсікати

Окунь - підсікати на початку потяжки, судак - підсікати через три-чотири секунди після потяжки, плітка - підсікати при безперервному ворушінні - поштовхах, голавль- підсікати при першому ривку, лящ - підсікати при щонайменших ознаках потяжки, язь - підсікати після другого ривка, минь - підсікати в час або після другого ривка, густера - підсікати при потяжці, карась - підсікати при безперервному ворушінні і при потяжці, пічкур - підсікати при потяжці.

Перед чищенням риби

Якщо рибу (окуня, судака, линя) на декілька секунд опустити в кип’яток, чистити її буде дуже легко.

Як загострити гачок

Якщо гачок злегка притупився, для його заточування можна використовувати сірникову коробку - її бічну стінку, об яку запалюють сірники.

Коли блешня не блистить

Перший спосіб:
Для зачистки блешні, що потьмяніла, можна використати учнівську гумку.

Другий спосіб:
Якщо латунна або мідна блешня або блешня потьмяніли, протріть їх сирою картоплиною, і з’явиться первинний блиск.

На рибалку з ночівкою

Місце для нічлігу в теплу погоду бажано вибирати на місці біля дерев, що продувається вітром. Вітерець перешкоджає скупченню комарів. У холодну погоду краще ночувати під береговою терасою, яка відбиває тепло від багаття. Під час грози не рекомендується знаходитися під самотньо стоячим деревом.
У випадку відсутності намету для ночівлі необхідно зібрати або нарубати гілок, які яких можна спати. Ці гілки будуть добре ізолювати Вас від холодної землі.

Коли спекотно

Влітку при безхмарному небі і сильному сонці багато риб прагнуть піти із збіднених киснем верхніх шарів води на глибину, або під високий берег, або в тінь під навислі над водою дерева, або кущі.

Як температура впливає на кльов риби?

Активність риб залежить від температури води. Так, щука краще клює при температурі 13-16 градусів, окунь - 12-15, плітка - 15-18, лящ - 15-18, линь - 20, минь - 3-7 градусів.

Якщо в інших клює, а у Вас - ні

Щоб не відлякати рибу, не застосовуйте поплавців з яскравою фарбою. Прагніть закидати так, щоб грузило і поплавець лягали на воду без шуму. Одягайтеся під колір навколишнього середовища. Не піднімайте вудилище без потреби вгору.

Зір у риб

Риби бачать предмети, як правило, не далі 10-12 метрів, а чітко розрізняють їх на відстані до 1,5 метра. Причому у хижих риб сильніший зір.

Як бачить риба? Поради рибакам.

Риба і людина бачать предмет, що знаходиться вище за поверхню води, по-різному. Рибі здається, що він знаходиться вищим, ніж насправді. Поле зору риби, нагадує перевернутий конус приблизно в 98 град, що упирається своїм кутом в її очі.

Через специфічне розташування очей риби її бінокулярний зір, тобто здатність бачити предмети обома очима, обмежений невеликим простором попереду. Тому риболовам необхідно поміщати свої приманки і штучні мушки саме там, щоб збільшити шанс клювання. Заломлення світла на поверхні води дозволяє рибам краще бачити з води. По-перше, предмети, що знаходяться над водою, здаються вищими, ніж насправді. По-друге, вони всі сконцентровані в конусоподібному пучку світла з кутом приблизно в 98 град, сторони якого розходяться від очей риби. Тому риба бачить предмети як би через кругле вікно в поверхні води, в якому підводний світ просто відображається, як в дзеркалі. Коротше кажучи, коли риба прагне розглянути поверхню води, перед нею предстає розпливчата і спотворена картина, що доповнюється різними віддзеркаленнями. Цим пояснюється старе повір’я риболовів про існування “мертвого кута” у поверхні води, який не дає рибі можливість бачити людину, що стоїть на березі в достатньо низькій позі. Та все ж, не дивлячись на численні обмеження, зір є основним відчуттям багатьох риб. Деякі види володіють прекрасним зором, у інших добре розвинено навіть кольоровий зір, який може мати велике значення для риб, що мешкають в добре освітленому середовищі. У експериментальних умовах встановлено, що деякі види риб здатні розрізняти понад 20 кольорів.
Очна сітківка у риб містить клітини того ж типу, що і у людини. Зір краще у хижих риб.

Схема кутів зору риб. Як бачить риба? Рибалка-УА

Схема кутів зору риб

Очі риби по своєму будові пристосовані до того, щоб в звичайному положенні добре бачити на близькій відстані. Можна сказати, що риби близькорукі. Правда, вони можуть бачити в декількох напрямах одночасно. Якщо риба хоче розглянути об’єкт вона вимушена швидко розвернутися щоб він опинився в полі зору. Прямо попереду риби є вузької конусоподібної форми простір, який вона бачить відразу двома очима.

В умовах слабкої освітленості води, наприклад в каламутній воді, риба, звичайно, бачить гірше. Проте у багатьох видів риб, здатних бачити у сутінках, будова ока має особливості, що забезпечують ефективніше поглинання і віддзеркалення світла. Коли риба не бачить із-за поганого освітлення або сліпоти, викликаної, наприклад, очними паразитами, це не може бути для риби фатальною обставиною, оскільки вона здатна обійтися і без зору. В цьому випдку рибам допомагає бічна лінія.

Кльов у дощову погоду

Кльов у дощову погоду. Рибалка в дощ.

дощ

До тривалих дощів риба звикає, і погіршене спочатку клювання поновлюється через декілька днів. Покращує клювання легкий вітерець, що створює дрібні хвилі. Риба бачить гірше за людину і стає менш обережною. Позитивно позначаються на клюванні вітри південного і західного напрямів.

Тут

Немає коментарів:

Луцьк Православний ~ Luchesk the Orthodox Rambler's Top100

Укажите Ваш E-mail:

и читайте про рыбалку

Останні пости

Мітки

Амур Белая рыба Білоглазка Большая рыба Браконьєрство Бычок Бичок Валерий Кириллов. МАЛАЯ РЫБАЦКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ Верещиця Верхоплавка Верховодка Видеоролик Відеоролик Відео. Видео Вобла dj Волга Волосінь Вьюн В'юн Гачок Где ловить рыбу Голавль Голец Головень Головешка Ротан Гологірка Гумор. Анекдот Де ловити рибу Де Який Як Коли Що Десна Джиг Дніпро Днепр Дністер Елец Ерш Йорш Жерех Жилка Забороль Завидовичі Західний Буг Как Какой Что Где Когда Карась Киев Київ Клев берет клюет Клип Кліп Короп Карп Сазан Краппи Крапи Красноперка Rhfcyjgthrf Лин Линок Линьок Линь Ловити рибу Ловить рыбу Лодка Лосось Лящ Лещ Мормишка Мотыль Мотиль Наживка Налим Насадка Окунь Пелядь Пескарь Піскар Песня Пісня Підлящик Плотва Подсечка Підсічка Подуст Поплавець Поплавок Поради. Советы Правила. Закон Прикол Прикормка Приметы. Прикмети Раки Рецепти. Страви Рибець Ряпушка Синец Скачати. Download Скачать Зкачати Снасті Снеток Сом Сомик Спининг Спінінг Стир Стрвяж Стрий Судак Судак sudak celfr Толстолоб Товстолоб Толстолобик Товстолобик Угорь Вугор Удочка вудочка вудка Уклея Уклійка Финский календарь. Фінський календар Форель Фото. Фотографії Хариус Чехонь Щука щупак Язь Як зловити упіймати Як ловити рибу